POMÔCKY

Informácie

Výrobcovia

Nové produkty

Dodávatelia

Žiadni dodávatelia

Zobrazené produkty

TML Slovensko s.r.o.
Novinka Obrázok Zväčšiť

Masážna sada vákuových baniek (pumpička + 12 baniek)

3560

Nový produkt
  • stuhnuté svaly


  • bolesť chrbta, krku, ramien, kĺbov a svalov


  • detoxikácia organizmu


  • lymfatický systém

Viac detailov

17,23 € s DPH

Detaily


Set obsahuje:


- 12 baniek (6 rôznych priemerov, 2 ks z každého).


- Vákuová pumpa na vytváranie podtlaku v bankách


Tento bankový set obsahuje banky rôznych priemerov. Banka s menším priemerom umožňuje bankovanie aj na zle dostupných miestach na tele.Bankovanie je veľmi stará masážna technika, ktorá pomáha pri odstraňovaní bolesti chrbta, krku, ramien, kĺbov a svalov. Banky sa priložia na kožu a pomocou priloženej pumpičky sa po niekoľkých stlačeniach vytvorí v banke podtlak. Táto masážna technika sa často využíva pred masážou, pretože bankovanie dokonale uvoľní a prekrví svaly. Balenie obsahuje 12 baniek (6 rôznych priemerov, 2 ks z každého), pričom ich použitie závisí od druhu a veľkosti svalu. V balení sa nachádza samozrejme tiež pumpička, ktorú stačí iba priložiť k banke a pumpovať. Banky sa obvykle nechajú pôsobiť 10-20 minút, potom je vhodný krátky oddych alebo krátka relaxačná masáž. Bankovanie je vhodné pre väčšinu vekových kategórií, neodporúča sa však praktikovať ho na deťoch.POZOR! Neaplikujte bankovanie počas tehotenstva, pri opuchoch kardiovaskulárneho pôvodu, pri akútnej trombóze, kŕčových žilách alebo na otvorené rany. V bankách vytvárajte primeraný podtlak. Bankovanie nesmie byť bolestivé! Pri bankovaní vznikajú slabé nebolestivé krvné podliatiny, ktoré obvykle miznú do 7-14 dní.


Účinky bankovania:
  • z tela sa začnú vyplavovať potnými žľazami a lymfatickým systémom všetky nečistoty  • tkanivá sa prekrvia, docháza k prečisteniu krvi a zlepšeniu krvného obehu  • pri bankovej masáži dochádza k uvoľneniu stuhnutých svalov a k odstráneniu bolesti


Bankovanie


Po vyčistení a vydezinfikovaní baniek aj pumpičky, vyberte vhodné priemery baniek pre konkrétne miesta na tele. Príklad najbežnejšieho bankovania chrbta: pacient je uvoľnený v ľahu na bruchu, v príjemnej pozícii. Vyberte banky s najväčším priemerom. Pripojte pumpičku k ventilku na banke. Banku priložíte na konkrétne miesto na chrbte, potom pumpovaním (stláčaním piestu pumpičky) vysajete vzduch z banky. Banky sa najčastejšie prikladajú okolo celej chrbtice. Banky prikladajte po oboch stranách chrbtice od krčnej chrbtice a postupujte smerom dole k panve. V tomto prípade vytvorte pomocou pumpičky silný podtlak vo všetkých bankách. Po aplikácii poslednej banky (aplikujte cca 10 baniek, záleží na veľkosti pacienta a teda veľkosti jeho chrbta) prikryte pacientovi chrbát. Za cca 10 minút postupne dávajte banky dolu. Odoberanie ventilovej banky z tela je maximálne jednoduché. Uchopte ventilček v hornej časti banky a zľahka ho vytiahnite smerom nahor. Tak sa v banke okamžite stratí podtlak a banka odpadne od tela.


Upozornenie


Pri bankovaní za použitia silného podtlaku, môže vzniknúť v mieste priloženia banky hematóm, ktorý sa do 1-3 týždňov vstrebe. Do úplného vymiznutia sa neopaľujte na slnky ani v soláriu! Banky sa vždy prikladajú na holé telo, preto miestnosť, v ktorej bankujete musí byť príjemne vyhriata a tkanivá pacienta vopred rozohriate.


Údržba
Pred prvým aj každým ďalším použitím použite na čistenie a dezinfekciu baniek aj pumpičky dezinfekčný prostriedok. Pri údržbe nikdy nepoužívajte žiadne abrazívne a agresívne čistiace prostriedky.


Krajina pôvodu: Čína