Sypané

Informácie

Výrobcovia

Nové produkty

Dodávatelia

Žiadni dodávatelia

Zobrazené produkty

TML Slovensko s.r.o.
Novinka Obrázok Zväčšiť

Teavit: Kurilský čaj ,,Ivan-čaj,, 40g (sypaný)

408

Nový produkt
  • vrbovka úzkolistá


  • vitamín C

Viac detailov

3,56 € s DPH

Detaily


Listy a kvety Ivan-čaju sa zbierajú v ekologicky čistých oblastiach Novgorodského kraja. Využívame súčasnú technológiu fermentácie a sušenia infračervenými, karbónovými lampami v šetrnom režime. Vo výrobku sú zachované všetky prospešné látky.


Najstarší a najviac prospešný čaj na planéte. Zmienku o tomto čaji nájdeme v starých rukopisoch, kde je nazývaný „Bohatierskym čajom“. Do 19. storočia Rusko iné čaje nepoznalo. Export tohto „ruského čaju“ patril medzi popredné vývozné artikle. Hlavným odberateľom tohoto čaju bolo Anglicko, Francúzsko a Rakúsko. „Ruský čaj“ bol vždy cenený pre svoje chuťové a prospešné vlastnosti. Čo sa týka množstva mikroelementov, tak tento čaj prekonáva ako čierny, tak aj zelený čaj, a najmä neobsahuje kofeín (teín). V Kurilskom čaji nájdete 6,5x viac vitamínu C ako v citróne.


Zloženie: listy a kvety „Ivan-čaju“ (vŕbovka úzkolistá) – fermentované a granulované.


Spôsob prípravy: Do porcelánovej kanvice nasypte 1-2 čajové lyžičky čaju a zalejte 1 hrnčekom horúcej vody. Nechajte lúhovať 10 minút. Potom do kanvice nalejte horúcu vodu a premiešajte drevenou lyžicou. Počkajte 5 minút. Potom nalejte do šálok. Opäť zalejte horúcou vodou a nechajte 10 minút lúhovať. Druhý nálev je ešte lepší, chutnejší, prospešnejší. Kurilský čaj „Ivan-čaj“ sa môže zaliať viackrát.


Skladovanie: skladujte pri teplote max. do +25oC, pri relatívnej vlhkosti vzduchu max. 75%.


Krajina pôvodu: Rusko


Balenie: 40 g