250g

Informácie

Výrobcovia

Nové produkty

Dodávatelia

Žiadni dodávatelia

Zobrazené produkty

TML Slovensko s.r.o.
Novinka Obrázok Zväčšiť

Amarantová drvina (láskavec chvostnatý) 250g ORGANIC OILS

530

Nový produkt
  • antioxidant


  • kyselina linolová


  • skvalén


  • vitamín E


  • vláknina


  • bielkoviny


  • trávenie

Viac detailov

2,56 € s DPH

Detaily
  • bez GMO

  • Ca, Fe, Mg, skvalén
Drvina obsahuje vlákninu, ktorá má priaznivý vplyv na trávenie.

Amarant je veľmi dobrým antioxidantom. Antioxidanty sú látky, ktoré chránia bunky pred voľnými radikálmi.Účinky amarantu poznali už Aztékovia a Inkovia, ktorí ho nazývali „ zlaté zrnko bohov“. V Kyjevskej Rusi z amarantovej drviny piekli chlieb, ktorý byl považovaný za všeliek. Vďaka svojim účinkom bola táto rastlina vyhlásená Organizáciou OSN pre výživu a poľnohospodárstvo plodinou 21. storočia.Dar prírodyAmarantová drvina má unikátne biochemické složenie: vitamíny E (vo vzácnej tokotrienolovej forme), A, B1, B2, B4, C, D, stopové prvky a minerálne látky (železo, draslík, vápnik, fosfor, horčík, meď a iné). Obsahuje aj ďalšie aktívne zložky, ako je skvalén, fytosteroly, fosfolipidy a iné.Pravidelným pridávaním amarantovej drviny do jedla urobíte pre svoje zdravie maximum. Drvina obsahuje vlákninu, ktorá má priaznivý vplyv na trávenie.Zázračný skvalénAmarantová drvina je zdrojom skvalénu, ktorý je silným imunostimulačným prírodným antioxidantom. Jedna zaujímavosť: Skvalén bol objavený v pečeni hlbokomorského žraloka.V kuchyniAmarantová drvina sa často pridáva do kaší, palacinek, omáčok a pri pečení (do 20%). Pokrm tak získa príjemnú orechovú chuť a zvýši sa aj jeho biologická kvalita.


Amarantovú drvinu užívajte 1-2 čajové lyžičky 3x denne počas jedla. Zapíjať vodou.


Drvinu je možné zamiešať do kefíru, smotany alebo šťavy.Použitie: z drviny môžeme pripravovať palacinky, sušienky alebo buchty - drvina sa pridáva k múke, hodí sa na prípravu omáčok k jedlám z mäsa a rýb - miesto múky. Môžete ju pridávať do šalátov, kaše, štiav, kefíru, jogurtu a iných mliečnych výrobkov.Složenie: 100% drvina zo semienok amarantu (Amaranthus caudatus)Môže obsahovať stopy orechov, sezamových semien a horčice.Energetická hodnota na 100 g: 1 536 kJ / 367 kcalVýživová hodnota na 100 g: Tuky 17 g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0,6 g), Sacharidy 68 g (z toho cukry 0 g), Bielkoviny 18 g, Soľ 0 g.Skladovanie: Skladujte pri teplote do 35 oC, na tmavom, suchom mieste. Po otvorení spotrebovať do 30 dní. Skladovať mimo potraviny so silnou špecifickou vôňou.Krajina pôvodu: UkrajinaVýhradný distribútor pre SR: TML Slovensko s.r.o., Cementárska 15, 900 31 StupavaBalenie: 250 g
Z DÔVODU NARIADENIA KOMISIE (EÚ) Č. 1924/2006 O VÝŽIVOVÝCH A ZDRAVOTNÝCH TVRDENIACH O POTRAVINÁCH NEMÔŽEME O TOMTO VÝROBKU UVIESŤ VIAC INFORMÁCIÍ.